O MNĚ A KOUČINKU
Jmenuji se Helena Dvořáková a ke koučování jsem se dostala skrze sociální práci, zájem o psychologii a zájem o seberozvoj. Jsem maminka tří dětí. Mám vystudovanou sociální práci, koučovací výcvik jsem absolvovala u MgA. Magdaleny Vokáčové, MgA. Magdaleny Loumové a Timothyho Gallweye. Koučovací výcvik zaměřený na děti jsem absolvovala v Brně pod vedením PhDr. Jany Zouharové Ph.D. a Mgr. Petry Mařádkové. Jako sociální pracovník jsem nejdříve pomáhala klientům hledat a udržet si práci, následně jsem se věnovala neformálním pečujícím, kteří pečovali o své rodiče, či prarodiče. Poslední roky působím v Charitě jako koordinátorka projektu zaměřeného na prevenci předčasných odchodů ze vzdělávacího systému. Od ledna 2023 se na DAMU věnuji kreativní pedagogice a seberozvoji v oblasti psychosomatických disciplín.
Ve své práci ráda používám hraní rolí a další zážitkové metody, které umožní "dát slovo" i tělu. Můj vztah s klienty je partnerský, hledáme společně to nejlepší možné řešení.
VZDĚLÁNÍ
Akreditovaný kouč
Integrovaný výcvik, který kombinuje metody a techniky koučování ze všech nejvýznamnějších směrů: psychologický koučink, NLP, exekutivní koučink, systemické dotazování a koučování zaměřené na tělo.
Certifikovaný kouč European Mentoring and Coaching Council na úrovni Practitioner
Masarykova univerzita
Personální management a organizační rozvoj (2014)
Ostatní:
Psychologie pro každý den, Umělcova cesta, Respektovat a být respektován, Mapování kompetencí metodou CH-Q, Autentické dialogy, 8 týdenní kurz Mindfulness
2021 - Timothy Gallwey, The Inner Game Institute, Train the trainer
Koučování v projektech
Kariérní koučování - podpora osob znevýhodněných na trhu práce (OZP) v nalezení pracovního uplatnění
Životní koučování - podpora neformálních pečujících (lidí v tzv. sendvičové generaci, kteří pečují zároveň o své děti a rodiče), prevence proti syndromu vyhoření.
Firemní koučink - podpora týmů v cestě za svobodnou firmou a samořízením, podpora v osvojování koučovacích technik
O KOUČINKU
Koučování je metoda rozvoje osobnosti zaměřená na jedinečnost a individuální potřeby každého z nás. Jako nástroj používá specifický druh dialogu - cílené otázky a reflexe, jež usnadňují hledání vlastních cílů a vlastních řešení. V koučování získáváme zkušenost, že své problémy umíme nejlépe vyřešit my sami, protože nám dává informace a my se díky nim můžeme svobodně rozhodnout, v čem skutečně chceme být a v čem ne.